Ana sayfa Teknoloji 1500 TL Akıllı Telefon Tavsiyesi – Ağustos/2017

1500 TL Akıllı Telefon Tavsiyesi – Ağustos/2017

0
PAYLAŞ

Gün geçtikçe yeni akıllı telefonlar çıkmaya devam ediyor. Sürekli yeni telefonları çıkması da kullanıcılara, telefon alırken çok fazla seçenek olmasını sağlıyor. Bu fazla seçenek arasında ise kullanıcılar çokça kararsız kalıyor. Bunu düşünerek fiyatı 1500TL düzeyinde olan ortalama telefonları sıralamak istedik. Telefon almayı düşünen takipçilerimize birkaç önerimiz var. Fiyat/Performans endeksini ön planda tuttuğumuz bu yazı serimize Ağustos ayı ile devam ediyoruz. 10’dan geri sayacağımız listemize göz atmaya haydi başlayalım;

10- General Mobile GM 5 Plus

13 Megapixel kamerası, 8 çekirdekli işlemcisi, 5.5″ inch full HD ekranı ve her şeyden önemlisi fiyatıyla listemizde yer almayı hak eden bir telefon. Ama artık eski bir model olduğu işin gerçeği ve yeni modeli GM 6 konusunda tereddütlerimiz de yok değil. 

Fiyatı: 1045 ₺

9- Nokia 6

Efsane geri döndü desek az bile kalır. Bizi telefonla tanıştıran marka Nokia Türkiye’ye geri döndü. Sağlamlığı ile akıllarımızda yer eden Nokia teknolojik ve yazılımsal bakımdan rakiplerine yetişebilir mi? Bekleyip göreceğiz.

Yeni serinin en güçlüsü Nokia 6 ise bize 5.5″ inch full HD bir ekran,en iyisinden olmasa da Qualcomm® Snapdragon™ 430 bir işlemci, 3 gb ram, Önceki Nokia telefonlardan farklı olarak da Android™ sunuyor.

Fiyatı: 1300 ₺

8-Vestel Venus Z10

Bugüne kadar ki en iyi Venüs olarak sunulan Vestel Venus Z10, Vestel‘in yerli bir firma olması nedeniyle ön plana çıkıyor. 13 mp arka ve 8 MP ön kamerasıyla kullanıcılarını bu yönden tatminkar bırakacak telefon performans konusunda ise Qualcomm® Snapdragon™ 435 işlemci ve 4 gb ram ile Nokia 6‘nın önüne geçiyor. Tasarım konusunda ise Nokia 6 gibi full metal kasaya sahip olan Z10, Nokia 6‘nın sahip olduğu özgünlüğe sahip değil. Şahsen ben tasarım konusunda biraz iPhone vari olmuş diyebilirim.

Fiyatı: 1379 ₺

7- Huawei P9 Lite 2017

Bu listemizin tasarım konusunda en başarılı telefonlarından biri olana P9 Lite 2017, bir önceki P9 Lite‘a göre birçok geliştirmeye sahip. 12 mp BSI kamera ve 8 mp ön kamera ile sınıfın bu konuda en iddialılarından olan P9 Lite 2017 3 gb ram, 3000 mAH batarya ve kendine has arayüzle kullanıcılarını mutlu eden bir telefon.

Fiyatı: 1168  ₺

6- Asus Zenfone 3 Max

Türkiye’ye çok geç ve yüksek fiyatlarla giren Zenfone 3 ailesinin bu üyesi düşen fiyatıyla mantıklı bir tercih. 4100 mAh yüksek batarya kapasitesi metal gövdesi ile dikkat çeken Zenfone 3 Max‘ın diğer özellikleri şöyle; 16 mp arka kamera ile 8 mp ön kamera, 4 gb ram ve full HD ekran

 Fiyatı: 1399 ₺

5- BlackBerry Priv

Nokia gibi Blackberry de Android  ile piyasaya dönen bir marka. Yine bu dönüş eski mirasını ona unutturmamış. Priv önceki Blackberry modelleri gibi bir Qwerty klavyeye sahip. Kayar kapaklı olan bu klavye iş dünyasının Blackberry deyince en çok özlediği şeylerden biriydi.

Android tabanlı dönmüş olması eskisi kadar güvenilir mi sorusunu akılara getirebilir. Çünkü Blackberry telefonları Hacker geçirmez telefonlar olarak bilinmekteydiler. Bu konuda biraz gerileme olsa da Fiyat segmentinde zor görülen 2K ekran onu diğer rakiplerinden ayırıyor. 3410 mAh bataryası, 18 mp kamerası, 3 gb ram‘i Priv‘i ön plana çıkara diğer özellikler.

Fiyatı: 1489 ₺

4- LG G5

LG G5 LG‘nin G serisinin en farklı telefonuydu. Aslında bir denemesiydi demek daha doğru olur. LG‘nin Modüler tip dediği bu konsept kullanışlı ve farklıydı. Telefonunuzun parçalarını değiştirerek istediğiniz özelliğe sahip oluyordunuz. Ama bu özellik tutmadı. Tutmama sebepleri de şöyle: Artı aksesuarların pahalılığının yanı sıra sürekli yanımızda taşıdığımız telefonun ağırlığına ek bunları da taşıyarak daha fazla yük altına girmemiz. Telefonu fiyatı, ilk piyasa girdiği döneme oranla çok daha iyi. 5,3″ QHD (2560 x 1440) ekran ve Qualcomm® Snapdragon™ 820 (Quad 2.15 GHz) en alıcı yönlerinden…

Fiyatı: 1499 ₺

3- Sony Xperia X ve Sony Xperia Z5

3. sıramızı paylaşan iki telefon var. Sony‘nin Xperia Ailesinin iki üyesi olan Z5 ve X. Sony bilindiği üzere seri telefonlarında eni ile eski arasında tasarım konusunda çok büyük bir değişime gitmez. Donanım bakımından ise bu iki telefonun birbirlerine aartı ve eksileri olsa da çok yakın telefonlar. Sony‘nin Kamera tarafındaki başarısı da diğer rakiplerine karşın bu iki telefonu öne çıkaran bir etmen. 

Fiyatı: Z5 – 1479 ₺ X – 1439 ₺

2-Samsung Galaxy C7 Pro 

Alışık olduğumuz güzel Samsung tasarımını metalle birleştiren C7 Pro listenin 2. sırasında ve kürsü ortağı. Donanım, tasarım ve kamera açısından rakiplerinin önünde olan bu telefon Samsung‘un Note serisinin yaşadığı talihsizliğin yarattığı boşluğu doldurmaya çalışan modellerinden. Note serisi kadar güçlü olmasa da bunu zaten aynı segmentte olmadığından unutturuyor.

C7 Pro‘nun dikkat çeken özellikleri ise şöyle; 5.7″ full HD Super AMOLED ekran, 16 MP f1.9 arka kamera, 16 MP Ön kamera, full metal kasa, Qualcomm MSM8953-Pro Snapdragon 626 işlemci, 4 gb ram ve 64 gb depolama, 3300 mAh batarya

Fiyatı: 1429 ₺

1- Xiaomi Mi 5S ve Xiaomi Mi 5 Prime

Sizde mi? Evet bizde.

Bizde onca marka ve modelin içinden Xiaomi‘yi en iyi Fiyat/Performans telefonu seçtik. Peki neden? Çünkü Xiaomi en güçlü işlemciyi ve en iyi kamerayı, en minimal tasarım harmanlayıp mobilitesi yüksek telefonlar üretiyor. Fiyatları da çok uygun. Şuanda Türkiye de resmi distribütor bulunmasa da En çok tercih edilen telefonlardan biri. En ucuz Qualcomm® Snapdragon™ 820‘li telefonlar olan Mi 5 Serisinin iki üyesine listemizin birinci sırasını paylaştırdık.

Fiyatı: Mi 5S – 1299 ₺ Mi 5 Prime -1238 ₺

 

*Sizde Telefon önerilerinizi aşağıya yorum yazabilirsiniz.

 

** Fiyatlar 05.08.2017 tarihinde geçerli olup satıcılar fiyatlar da değişikliğe gidebilir. Fiyat değişikliğinden YerliTek sorumlu değildir.

[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]