Ana sayfa Garaj 2018 Volkswagen Jetta Karşınızda!

2018 Volkswagen Jetta Karşınızda!

0
PAYLAŞ

İşte yeni Volkswagen Jetta. Bu bir illüstrasyon yani sadece taslak çizimler. Gerçek otomobil, Ocak ayında Detroit motor fuarında gösterime çıkacak ve bu eskizlerden anlaşılan VW Arteon’un hatlarına sahip oldukça şık bir otomobil olacağı.

Yeni jetta en çok göze çarpan tasarım hatları şunlar: Kalın bir altıgen ızgara, yan tarafta büyük bir eğik çizgi ve dar bir pencere çizgisi ile muhteşem tekerlekler. Birkaç haftada çizimlerin karikatürize edilmiş olmasını kesin araçla karşı karşıya olduğumuzu göstermese de içeride, artık çoğu VW Grubu öğesinde kullanılan ‘sanal kokpit kadranları da dahil olmak üzere yüksek çözünürlüklü medya ekranları da olacak gibi görünüyor.

Büyük soru, Türkiye’ye gelip gelmeyeceğidir. Çünkü bazen markalar çıkardıkları otomobil için ülkemizi ilk parti ülkeler arasına yazmıyor veya çok geç piyasaya çıkarıyor. Örneğin tanıtıldıktan sonra Ford Mondeo 2 yıl beklemişti.

Yine de, küçük sedan (saloon) – ya da gerçekten de, sedanlar – diğer pazarlarda fırtınaya iniyorlar. Özellikle ABD, bu otomobilin ilk dünya yeri olacak. ABD merkezli bir otomobil olarak kalacaksa benzinli ve hibrid modellerin dizel yakıtlardan öncelikli olmasını gerekiyor.

Yeni Jetta hakkındaki yorumlarınızı lütfen bize bildirin!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]