Ana sayfa Garaj 2019 Yılına Kadar Tüm Volvo Modelleri Elektriklenecek

2019 Yılına Kadar Tüm Volvo Modelleri Elektriklenecek

İsveç, melezleri doğruladı ve EVler bu on yılın sonuna kadar tüm seriyi istila edecek.

0
PAYLAŞ

Burada, bizleri Almanya’ya ve ötesine götüren bazı haberler var: Volvo, 2019 yılına kadar yeni modellerinin her birinin elektrifikasyon yapacağını doğruladı.

Volvo, kademeli olarak elektrifikasyonu kucaklayacağını, line up’ını tamamen elektriğe geçireceğini düşünme tuzağına düşmeyin. Volvo, Tesla gibi sadece elektrikli otomobil üretmeye hazırlanmıyor. En azından henüz. Sadece ürün yelpazesini genişleterek içten yanmalı motorlu araçlarının yanı sıra önce hibrit  üretimine başlayacak ve yakında sadece elektrikli olan arabalar da üretecek. Basitçe söylemek gerekirse, iki yıl içinde, showroomlarda sadece tek başına fosil yakıtlarla çalışan Volvo’lar bulunmayacak. Karma ortamda sadece bir EV model ya da bir yerde bir seçim, hibrid tahrik için bir batarya ve motor sistemi de seçebileceksiniz. Bu Volvo’nun cesur yeni dünyası.

Volvo’nun açıklamasına göre, tüm arabalarını elektriklendirmeye yönelik yol haritası şöyle, Şirket şunları söylüyor: “Volvo Cars, elektrikli otomobilleri, hibrid otomobilleri ve hafif hibrid otomobilleri takviyeli olarak kendi model yelpazesinde elektrikli araba portföyü ile sunacak.

“2019-2021 yılları arasında beş adet tamamen elektrikli araba piyasaya sürülecek; bunlardan üçü Volvo modelleri olacak ve geriye kalan ikisi de Polar Volvo’nun performanslı otomobil kolu Polestar’dan yüksek performanslı elektrikli otomobil olacak.”

Polestar dalı modifiye edilmiş Volvo’lar ile sınırlıydı – şimdiye kadarki Volvo’nun turne otomobil çabalarından esinlenerek hızlandırılmış  -ayarlanmış turbo V60’larla doluydu-  Tesla Model S ve Model X zaten hepimizin sevdiği ve takip ettiği arabalardı. E-tron ve Jaguar I-Pace de on yılın sonunda sona erecek. Şimdi piyasaya Volvo da giriyor ve Audi’den bahsetmiyorum bile. Anlayacağınız tümüyle elektrikli, hızlı aile otomobili piyasasında savaş her geçen gün kızışıyor. Artık alçakgönüllülüğü bırakın bahislerinizi koyun …

Volvo’nun Hibritlerinin İç Aksamları;

Batarya Paketi

Çift Motor Sistemi

Hibrit Motorun Gücü

Hibrit Volvo’ların planlanan iç aksamları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]