Ana sayfa Oyun Agario Oyunu Neden Bu Kadar Sevildi ?

Agario Oyunu Neden Bu Kadar Sevildi ?

1
PAYLAŞ

Çocuklar için oyunlar günümüzde çok büyük bir yaşayış kaynağı diyebiliriz. Oyun oynamayan bir çocuk düşünülemediği gibi bilgisayarda da oyun oynamayan bir çocuk düşünülemiyor. İşte agario oyunu da onlardan biri. Agario oyunu son zamanların en çok oynanan ve bağımlılık yaratan oyunlarından biri olarak ismini aklımıza kazıtıyor. Birçok kişi agario üzerine internet siteleri açarak, herkesin bir siteye yığılmasını ve kasmaların yaşanmasını önlüyor.

Agario oyununda önce küçük bir elips şeklinde daire olarak başlıyorsunuz. Sonrasında siz bu daireyi büyültmek için etrafınızda çıkan küçük küçük daireleri yiyorsunuz. Büyüdükçe kendinizden küçük olan diğer oyuncuların dairelerini yiyorsunuz. Büyüyorsunuz büyüyorsunuz ancak sizi de başkalarının yiyebileceğini unutmuyorsunuz. Oyun bu sonuçta her an her şey olabilir. Online olması da zaten oyunu bağımlılık yapan en önemli unsur olarak düşünüyoruz. Agario oyunu, özgür ve özgürlüğün elinden elinden alınışına karşı çıkmaya çalışan bir oyuncu hissi yaşatıyor sizlere. Bu oyun ile sınırlarınızın olduğunu anlayabilirsiniz. Çünkü siz başkalarını yerken özgür olmuyorsunuz tam tersi başkaları da size yiyebildiği için kısıtlı özgür oluyorsunuz. Yani en büyük benim edasıyla oyunda dolaşamıyorsunuz. Elbet biri çıkıp sizi yiyor ve büyümenize mani olabiliyor.

agario-780x390

Agario oyunu diğer oyunlar gibi değil. Tek amaçlı bir oyun. Yiyerek hayatta kal diyor sana. Hayatta kalmayı belki de bu yüzden çok istiyor ki diğer oyuncularda bu oyun bağımlılık etkisi yaparak, ölen oyuncu bir daha oynuyor oynuyor oynuyor. Kısacası bağımlılık etkisi hiç bir zaman geçmiyor. Bu bağımlılık etkisinden kurtulamayan oyuncu da her gün bu oyuna girerek tekrar tekrar oynuyor. Bu döngü bozulamadığı için oyun da sevilmekten kurtulamıyor. Kısacası oyunların bir çoğu bağımlılık yaparken, bu o oyun basit bir döngü üzerinden sizi bağımlısı yapıyor.

Oyunu oynamak için : http://www.kralagario.com

[Toplam:0    Ortalama:0/5]