Ana sayfa İnternet Bilgi Akıllı Telefonların Yavaşlama Sebebi Görünmez Reklamlar Olabilir!

Akıllı Telefonların Yavaşlama Sebebi Görünmez Reklamlar Olabilir!

0
PAYLAŞ

Akıllı telefonların yavaşlama sebep olan birçok etken var. Maalesef telefonları bir güzel mahvederek keyif bırakmayan etkenlerden bir tanesini açıkladık.

Ücretsiz uygulamalardan gelir edebilmek için uygulama içerisine reklamlar yerleştiriyorlar. Bu reklamlar kullanıcıların hoşuna gitmediği için uygulama indirmelerini büyük oranda azaltıyor. Bunu engellemek isteyen geliştiricilerin kullandığı görünmez reklamlar ise akıllı telefon sahiplerinin cihazlarının performans kaybı yaşamasına sebep oluyor. 

image2

Reklamların görünmüyor olması ilk başta kulağa hoş geliyor, ancak bu reklamlar aslında çalışmaya devam ettiği için hem kullanım süresini kısaltıyor hem de performansı etkiliyor. Ayrıca interneti kullanarak internet paketinizin 2 kat daha fazla harcamasına sebep oluyor. 10 günlük bir araştırma sonucunda Amerika’daki cihazların yüzde 1’inde en az bir tane bu türde uygulama bulunduğu belirtiliyor. Asya da araştırmaya dahil edildiğinde bu rakam yüzde 3’e kadar çıkıyor.

Gizli reklamlar yalnızca kullanıcılara değil reklam verenlere de zarar veriyor. Tanıtım yapmak için harcanan yıllık 850 milyon dolar bu tür uygulamalar nedeniyle çöpe gitmiş oluyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]