Ana sayfa İnternet Bilgi Bitmeyen Pil Nanopil

Bitmeyen Pil Nanopil

1
PAYLAŞ

Akıllı ürünler, günümüzde önemli derecede rol oynuyor. Gün geçtikte artan telefon bağımlılığı insanları asosyalliğe sürüyor. Fakat telefonu yeteri kadar kullanmak sağlığımız için ileri derecede önemli.

İnsanlar her gün oynadığı telefonların pillerinden sinir bozucu bir şekilde nefret ediyorlar. Artık yanımızda şarj aleti taşımak farz olmuş bir şekilde. Bu duruma bilim dünyası bir çare bulmuş durumda; Nanopiller..

battery

 

Değişen teknoloji ile beraber nanoteknoloji günümüzde üst seviyelerde. Günümüzde pek çok alanda kullanılmakta. California Irvine University araştırmacılarına göre mevcut lityum-iyon pillerinden daha uzun bir kullanım sağlayacağı söyleniyor. Bu söylentiyi inanmamak ayıp olur. Ayrıca nanopiller üzerinde çalışmalarını devam ettirmektedirler.

Sadece kullanım süresi ile kısıtlı kalmayan Nanopiller, daha dayanıklı ve daha kaliteli olacak.
Jet elektrolit kaplı manganez dioksitn(mangan) kabuklarından altın kaplı nanoteller üretilecek. Bu teller insan saçından daha ince olacak. Nanopiller ideal olan yeteri kadar yüzey alanına uygun kaplanacak ve yeteri kadar iletken olacak. Yani bataryanız uzun süre sizi yarıyolda bırakmayacak. Performans kaybı hiç denecek kadar az olacak. 5 Ay boyunca kullandığınız telefonunuzun pili ilk gün 10 saat giderken 5 ay sonra 8 saat gitmeyecek.
bat2
Şuan da teori ve deney aşamasında olan Nanopillerin bizlere ne zaman ulaşılacağını bilmiyoruz fakat bilim dünyası bu konu üzerinde ki çalışmaları sayesinde kısa sürede gelebileceği tahmin ediliyor. Şimdi ki tahminlerden de yola çıkarak Nanopillerin günümüz teknolojisinde çok gerekli bir yeri olacağını düşünüyoruz.

En kısa zamanda çıkmasını istediğimiz pillerin şarj süresi konusunda bir fikrimiz yok. Özetle kısa sürede çıkmasını beklediğimiz nanopillerin bizim için büyük ölçüde bir önem vurguladığı belirtmek isteriz. Artık her gün yanımızda şarj aleti taşımaktan kurtulacağız gibi. Nanopillerin geleceğin teknolojisinde çok önemli bir yeri olduğunu belirtmek isteriz.

nano

[Toplam:0    Ortalama:0/5]