Ana sayfa Sağlık Burun Estetiği Hangi Hallerde Yapılır

Burun Estetiği Hangi Hallerde Yapılır

0
PAYLAŞ

Estetik Ameliyat İçin Kimler Uygundur?

İki grup şeklinde burun ameliyatlarına aday olarak kabul edilir. Birinci grup; burun tıkanıklığı yaşayan ve muayene esnasında burun eti şişliği, kemik eğriliği ve kıkırdak eğriliği tespiti yapılan kişiler bulunur. İkinci grupta burun tıkanıklığı sorunu yaşamayan sadece estetik bir görünüm talep eden kişiler bulunmaktadır.

Ameliyat Hangi Mevsimde Yapılmalıdır?

Burun estetiği ameliyatı ameliyat sonrası kurallarına dikkat edildiği sürece her mevsim yapılabilir. Kurallara dikkate alındığında rahatlık açısında kişilerin yaz mevsimini tercih ettiği gözlemlenmiştir.

Estetik Burun Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Kapalı teknik ve açık teknik olmak üzere iki şekilde cerrahi işlem yapılır.

Kapalı Teknik

Bu teknikte kesiler burun içerisinden yapılır. Keskiler ve törpüler yardımı ile burun ucu, burun sırt şekillendirilir ve burunun içerisinde bulunan kemik- kıkırdak eğrilikleri de düzeltilir. Açık tekniğe göre daha kısa süren bir işlemdir.

Açık Teknik

Açık teknikte burun delikleri ortasında bulunan duvardan kesi atılır. Bu teknik ile burun sırtına ve burun içine hâkim olunur.

Ameliyat Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği ameliyatında sonra 1 hafta istirahat edilmelidir. Bu süreçte burunda bulunan alçıya özen gösterilmeli, yüz üstü yatılmamalı ve darbelerden korunmalıdır. Dişler yumuşak başlı fırça ile fırçalanmalı, kahkahalar atılmamalı ve ani hareketlerden kaçınılmalıdır. 1 haftalık dinlenme sonrasında kişi kendini iyi hissediyor ise işe gidebilir. Yıkanma esnasında burun üstünde bulunan bantların ıslatılmamasına dikkat edilmelidir. 4 ay güneş gözlüğü ve normal gözlük kullanılmamalıdır.

Burun estetiği yaptırmaya karar vermeden önce hasanfindik.com/burun-estetiği.html sayfasını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]