Ana sayfa Oyun Çocukların En Çok Oynadığı Oyun Türleri

Çocukların En Çok Oynadığı Oyun Türleri

0
PAYLAŞ

Oyunlar, günümüz çocuklarının vazgeçilmez zevklerinden birisidir. Onlar için oyunsuz bir dünya düşünülemez. Bu dünya, tabi ki sanal olmak şartı ile. Çünkü günümüz oyunlarının birçoğu sanal dünya da yani sanal ortamda, bilgisayarlarda ve telefonlarda devamlılığını korumakta ve sürdürmektedir. Sürekleyici, akılda kalıcı ve bağımlılık yapan oyunlar, bu sanal oyunların başında gelmektedir. Aynı zamanda da en çok oynanan oyunların da başında gelmektedir. Küçüklüğümüzde oynadığımız oyunlar, gerçek dünya da iken şimdi ki zamanın çocukları, aynı oyunları sanal ortamda oynayarak, hem gözlerini yormakta hem de başlarını ağrıtmaktadır. Çünkü sanal ortamda oynanan oyunlar onlar için vazgeçilmezdir.

Şimdi gelelim bu günümüz çocuklarının oynadığı oyun türlerine. Bu türler; kızların oynadığı ve erkeklerin oynadığı oyun türleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kızların en çok oynadığı oyunların başında giydirme oyunları gelmektedir. Çünkü kız çocukları kıyafete düşkünlüğüyle bilinir. Bu sebeptendir ki kıyafet oyunlarına ayrı bir ilgi duymaktadır. Kızların bir diğer oynadığı oyun türü ise makyaj oyunları. Makyaj yapmaktan oldukça hoşlanan kız çocukları, bunu sanal ortamda da belli etmektedir. Makyaj yapmayı seven ancak bunu gerçek ortamda uygulayamayan kız çocukları, gerçek ortamda yapamadıklarını sanal ortamda yapmaktadırlar. Erkek çocuklarının en çok oynadığı oyunlara bir göz atarsak; aksiyon oyunları, zombi oyunları, araba oyunları, yarış oyunları diye liste uzar da uzar. Bunu kısaltmak oldukça zordur. Çünkü dışarı çıkmayan ve evde olan erkek çocukları bu tür oyunları oynayarak, dışarıda yapamadıklarını sanal ortamda yapabilmektedir.

Çocuklarımızı, oyunlarıyla baş başa bırakalım demeden onlara vakit ayırarak, zamanlarını eğlenceli bir şekilde sanal ortamda değilde birlikte yani gerçek ortamda geçirmelerini sağlamalıyız. Bu durumda en büyük yük bizlere düşmektedir. Çocuklar da biraz hava almalı, oyunlarını dışarıda oynamalı. Eve hapis olan bir çocuktan gelecek ümidi beklemek çok yanlış olur.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]