Ana sayfa Donanım Dünya’nın En İyi Kulaklığı: Sennheiser Orpheus

Dünya’nın En İyi Kulaklığı: Sennheiser Orpheus

1
PAYLAŞ

Sennheiser mühendisleri şimdiye kadar ki dünyanın en iyi kulaklığını 1990 yılında üretmişlerdi. Ses tutkunları için geliştirilmiş Sennheiser Orpheus isimli kulaklık, 16.000 dolarlık kulalıktan sınırlı sayıda üretmişti. Günümüzde 300 adet olarak üretilen kulaklık eBay’de 30 bin doların üzerinde satışa sunuldu. Açık müzayede salonlarında ise bu fiyat oldukça tuzlu diyebiliriz. Dünya’nın en iyi kulaklığı unvanını almayı hak eden bir kulaklık.

3Sennheiser, efsane kulaklığı Orpheus’un yeni modeli 25 yıllık bir sürenin ardından tanıttı ve ilgileri de üzerine toplamayı başardı. Yaklaşık olarak 10 yıldır Sennheiser ekibinin üzerinde çalıştığı kulaklık tasarım açısından orijinal Orpheus’tan ilham alıyor. Yüzde yüz el yapımı olarak Almanya’da üretilen bu kulaklık, daha önceki modelde olduğu gibi taşınabilirliği hedef almıyor malesef. Sanat eseri tarzında bir his uyandırabilir. Çünkü masanın üzerinde kullanılmak amacıyla tasarlanan yeni Orpheus, tüplü amplifikatörle birlikte geliyor. Yeni amplifikatör mermer bir gövdeye sahip ve oldukça kaliteli bir yapıya da sahip. Oysaki Orjinal Orpheus’la birlikte gelen tüplü amplifikatör de ahşap bir gövde kullanılmıştı. Amplifikatör selefine kıyasla çok daha modern, estetik bir görünüme sahip ve göze hitap eden bir görünüşü var.

2

ESS SABRE ES9018 çipinin de yer aldığı bu kulaklık şimdiye kadarki en net ve en kaliteli ses deneyimini sunmayı hedefliyor. El yapımı ve işçilik ön planda olduğu Sennheiser Orpheus da ne yazık ki oldukça tuzlu ve yüksek bir satış etiketine sahip. Tam 55 bin dolardan piyasaya sunulacak kulaklık önümüzdeki yılın ortasında satışa sunulacak.

Şimdiden Orpheus hayranları sabırsız bir bekleyişin içinde denebilir. Oldukça merak uyandıran Sennheiser Orpheus isimli bu kulaklık müzik severler açısından ağrı kesici gibi bir etki uyandıracak diyebiliriz.

1

[Toplam:0    Ortalama:0/5]