Ana sayfa İnternet Dünya’nın En Ucuz İnternetine Sahip Ülkeler

Dünya’nın En Ucuz İnternetine Sahip Ülkeler

0
PAYLAŞ

Ülkemizde internetin, özellikle de hızlı internetin ne kadar değerli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak dünya da ki bazı ülkeler, interneti o kadar ucuza alıyor ki. Günümüzde ki geniş bant internet fiyatları ülkeden ülkeye değişiklik göstermekte. Dünya’nın en ucuz internetine sahip ülkeler, Büyük Britanya da faaliyet gösteren Cable.co.uk internet sitesi tarafından yayınlandı.

Dünya’nın en ucuz internet faturasını ödeyen ülke İran. Birçoğumuz farklı bir ülke bekliyordu değil mi? İran, Dünya’nın en ucuz internet faturasını ödüyor. İran vatandaşlarının ödediği ortalama internet faturası ise 5,37 dolar. Ukrayna‘da aylık internet faturasına ödenen ortalama olarak 5,51 dolar. Ukrayna’nın ucuz internete sahip olmasının bir diğer nedeni, sahip oldukları para birimlerine göre maaş alıyor olmaları gösterilebilir.

Rusya‘da aylık internet faturasına ödenen ise ortalama olarak 9,93 dolar. Ülkelerin para birimlerine göre pahalılık ve ucuzluk söz konusu olabiliyor. Romanya‘da internete ödenen aylık ortalama fatura 13,47 dolar. İnternet faturalarının Doğu Avrupa’da ki ülkeler de ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Eğer Almanya‘da yaşıyor iseniz aylık olarak ödemeniz gereken aylık ortalama internet faturası 34,07 dolar. Araştırma doğrultusunda Batı Avrupa’ya doğru, internet faturalarının arttığını gözlemleyebiliyoruz. 

Türkiye İnternet Faturasına Ortalama Olarak Ne Kadar Ödüyor?

Dünya’nın en ucuz internetine sahip ülkeler arasında Türkiye kendine 26. sırada yer buluyor. Türkiye de internete ödenen aylık ortalama fatura ise 26,05 dolar. Türk lirasına çevirirsek, şuan ki dolar kuruna ise ortalama olarak 100 Türk Lirası anlamına geliyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]