Ana sayfa Garaj Fiat Aegea Karşınızda

Fiat Aegea Karşınızda

1
PAYLAŞ

Fiat’tan yeni bir sedan otomobil; Aegea Lineaların yerini almaya hazırlanıyor.

Fiat, İtalya Tasarım Merkezi’nde tasarlayıp Bursa’da Tofaş ile birlikte Araştırma Geliştirme çalışmalarını yürüttüğü yeni kompakt sedan modelini tanıttı. Bursa Tofaş fabrikasında üretilecek yeni Fiat, 40 ülkeye ihraç edilecek.Sedan olarak tasarlanan bu yeni Aegea güçlü ve uyumlu hatlara sahip.

Yerlitek Otomobil- Fiat Aegea 3Arka bölümde göz alıcı tasarımlı stop lambaları ve uyumla tasarlanmış bagaj bölümü İtalyan estetik anlayışını sergiliyor. Ön bölümde ise kaslı görünüme sahip motor kaputunun tavana uzanan keskin çizgileri aracın güçlü karakterini gösteriyor.

Yerlitek Otomobil- Fiat Aegea 4

95 – 120 HP arasında güce sahip, hem manuel hem de otomatik şanzımanla tercih edilebilecek iki Multijet II turbo dizel ve iki benzinli motor seçenekleri Fiat Yetkililerinin söylediğine göre 100 km’de ortalama 4 litrenin altında yakıt tüketimiyle son derece tutumlu bir performans ortaya koyacak gibi görünüyor.

Aracın 4.5 metrelik uzunluğu, 178 cm genişliği, 148 cm yüksekliği ve 264 santimlik aks mesafesi mükemmel bir iç genişliği sunuyor. Tüm bu boyutlar 5 yetişkini konforla ağırlayabilen yaşam alanı ve 510 litreyi aşan bagaj hacmini aynı çatı altında buluşturuyor.

Yerlitek Otomobil- Fiat Aegea 5Uzun bir aradan sonra Fiat tasarım olarak iyi bir sedan çıkaracağa benziyor. Sizin düşünceleriniz neler? Cevap olarak yazabilirsiniz

[Toplam:0    Ortalama:0/5]