Ana sayfa Garaj Galeriden Taksitle Araba

Galeriden Taksitle Araba

0
PAYLAŞ

Araba almak isteyen kişilerin tercih ettiği birinci seçenek, bir aracı vasıtası ile taksitli araba satın almaktır. Bütçesine uygun olmayan ya da anında ödemede sıkıntı çeken kişiler, uzun süreli taksitlendirme seçenekleri ile araba sahibi olmak ister. Bu durumda, taksitli araba alma seçeneği birkaç yol ile mümkündür. Bu yollardan en güvenilir olanı, kendi kredi kartınız ile taksitlendirme yapmanızdır. Bu durumda, arzu ettiğiniz herhangi bir galeri ya da araç satış ofisine giderek, hayalinizdeki aracı, kredi kartınıza göre veya anlaşmalı olan banka kartlarına göre taksitlendirme yaparak araç sahibi olabilirsiniz. Sıfır faiz ya da sıfıra yakın faiz imkanları ile size sunulacak taksitlendirme seçeneklerinden arzu ettiğinizi seçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken şey ise; taksit sayısı arttıkça fiyatının ve faiz oranına göre oluşacak son tutarında değişiklik göstereceğidir. Bu yüzden, bütçenizi de yormayacak şekilde en düşük taksitlendirme seçeneğini seçerek, ciddi bir para kaybından kurtulabilirsiniz.

Galeriden taksitle araba satın almanın bir diğer yolu ise, bankadan kredi çekme yöntemidir. Bu yöntemde eğer ki krediniz yüksek ise yani verilebilirlik katsayınız istenen düzeyde ise, bankalar size her türlü kredi imkanı sunacaktır. Aksi takdirde, maaşınız ve kefilleriniz devreye girmelidir. Bu durumda, galericiniz sizin için kredi çekebilir. Tabii ki ekstra eklentiler ile birlikte. Bu durumda, hem bankanın kendi masrafları ve faiz oranı hem de galericinin karı derken, önemli bir miktar eklenmiş olacak. Buna da dikkat etmeniz ve en uygun faiz ve ekstra fiyatlandırma yapmayacak galericiyi tercih etmelisiniz.

Galericilerden taksitle araba satın alma da bir diğer yol ise senetle satın almadır. Bu durumda, senedinizin vadeleri olacaktır. Yani taksitleri olarak düşünebilirsiniz. Bu vadeler gelip çattığında, siz de paranızı hazırlamanız gerekecek. Aksi durumda, faiz gelecek ve belki de üst üste binen bu faizlerden dolayı, aracınıza el konulacak.

Tüm bu durumları, dikkat etmeniz ve güvenilir bir galericiden alış veriş yapmanız durumunda yaşamayacağınızı da belirtmek isteriz. Banka ve noter işlemlerinden tutun da araç ile ilgili tüm teknik detayları da dikkatli inceledikten sonra aracınızı satın alınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]