Ana sayfa Teknoloji HTC Vive Focus Özellikleri ve Fiyatı

HTC Vive Focus Özellikleri ve Fiyatı

0
PAYLAŞ

HTC’nin Vive Focus adındaki yeni sanal gerçeklik gözlüğü bugün tanıtıldı. Bu sanal gerçeklik gözlüğünün en dikkat çekici yanı ise bağımsız çalışma özelliği. Sanal gerçeklik gözlüklerinin yaygınlaştığı bu dönemde, HTC‘de yenilikçi yönüyle ön plana çıkmaya çalışıyor. Yeni tanıtmış olduğu sanal gerçeklik gözlüğü de bunu ispatlar nitelikte.

HTC Vive Focus Özellikleri!

Vive Focus modeli performansı üst düzey olan yani amiral gemisi mobil telefonlar için sanal gerçeklik uygulaması Vive Wave ile kompakt yani uyum içinde çalışacak.

Tamamen bağımsız başlıktan oluşan HTC Vive Focus, sanal gerçeklik deneyimini de üst üzeyde sunuyor. Kablosuz oluşuyla dikkat çeken sanal gerçeklik gözlüğü ayrıca hiçbir yardımcı ekipman olmadan harici izlemeye sahip. Cihaz gücünü Qualcomm Snapdragon 835 gibi güçlü bir çipsetten alıyor. Dünya ölçeğinde izleme gibi özelliklerinin yanı sıra 6 serbestlik derecesine de sahip olduğunu belirtelim. Cihazın en önemli özelliklerinden biri ise tabi ki dahili ekranlı olarak yer alan sensör bileşenleri. Bu ekranlar, yüksek çözünürlüğe sahip AMOLED olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca ek olarakta 3DoF kontrol cihazları da yine bulunuyor.

HTC Vive Focus Fiyatı

Ürünün fiyatı henüz kesinleşmiş değil. Fiyatının ucuz olmayacağını kesin olarak söyleyebiliriz. Ancak satışa çıkacak ilk ülke Çin gibi duruyor. Başlangıç olarak Çin’de satışa çıktıktan sonra küresel olarak dağıtımına başlanacağını tahmin ediyoruz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]