Ana sayfa Teknoloji İnternet Kafelerin yerini almaya gelen VR Cafe: VR Room

İnternet Kafelerin yerini almaya gelen VR Cafe: VR Room

Türkiye'de yeni yeni yaygınlaşan VR Kafelerden birini sizler için ziyaret ettik

0
PAYLAŞ

Bir neslin eğlenmek için uğradığı ilk mekanlar: internet kafelerin sayısı her geçen gün azalmaya devam ediyor. E-sporcular için dönüşüm geçiren kafeler hariç artık mahallelerde tek tük kalmış durumdalar. Bunun en büyük sebebi teknolojinin gelişmesi ve artık her eve bir bilgisayar girmiş olması.

Ancak Teknolojinin gelişimi bir devri kapatırken yeni bir devri aralıyor. Bu yeni devirdeki değişim ise internet kafeden VR  Kafelere şeklinde. Geçtiğimiz günlerde yeni açılan bir VR Kafeyi ziyaret ettik ve size bu yeni akım hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. Gittiğimiz Kafenin adı VR Room. VR Room HTC Vive gözlüklerle size popüler VR oyunların çoğunu deneyimleme şansı tanıyor.

VR Kafelerin en büyük avantajı internet kafelerin ortaya çıktığı vakitlerde nasıl bilgisayara ulaşmak zor ise VR gözlüklere de ulaşmanın o denli zor olması. Bunda en büyük etken maddiyat. Bir VR gözlük için ödenecek para HTC Vive ekseninde 550 Dolar, Türkiye piyasasında ise tam 6000 Türk Lirası civarında. Bu fiyatın pahalılık oranını gözlük ile sadece belirli oyunlarda kullanabilecek olması da arttırmakta. Buna çözüm ise ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan VR Kafeler.

VR Room’a baktığımızda iki farklı konsept görüyoruz. Samsung Oculus ile 360 Derece video deneyimi: VRZoo ve HTC Vive ile Sanal gerçeklik oyunlarını deneyimleme: VrCube. Bunlara ilaveten VR Room’da birde segafredocafe mevcut ve kahvenizi birçok mekandan çok daha uygun fiyatlarla yudumlayabiliyorsunuz. Şunu da ekleyelim çalışanlar ilk andan siz ayrılıncaya kadar güler yüzlü, nazik ve size elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor.

Konseptini başarılı bulduğumuz VR Room’da Oyun oynanan VR Cube fiyatları şu şekilde:

  • 15 Dakika 35 TL
  • 30 Dakika 50 TL
  • 60 Dakika 90 TL

İstediğiniz süreyi seçip ışın kılıcıyla Beat Saber‘da küp kesebilir ya da Arizona Sunshine’da Zombie avlayabilirsiniz. Arkadaşınızla Boks maçı yapabildiğiniz Creed’i de tavsiye ederiz.

VR Room Nerede?

İstanbul’un en lüks ve büyük AVM’lerinden olan Emaar AVM içerisinde yer alıyor.

Maps: https://goo.gl/maps/NxjB8yWRNmJ2

Daha fazlası;

[Toplam:0    Ortalama:0/5]