Ana sayfa İnceleme iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı

0
PAYLAŞ

Merakla beklenen gün, geldi çattı. Apple, kullanıcıları için 7 Eylül gününü işaret ederek, iPhone 7‘yi taşıyacağını üzerine basa basa belirtiyordu. Bugün yani 7 Eylül de bu tanıtım gerçekleşti ve yeni iPhone 7 tanıtıldı.

Peki milyonların merakla beklediği yeni iPhone bize ne gibi sürprizler getirecekti. Bir yandan tanıtımı sunan Tim Cook, bir yandan da tanıtımı izleyen seyirciler olarak heyecan doruklu dakikalar yaşıyorduk. Lafı fazla uzatmadan yeni iPhone‘un özelliklerini sıralayalım.

iPhone 7 Özellikleri

– iPhone 7 de işlemci olarak 4 çekirdekli bir işlemci kullanılacak. 64 bit ve A10 Fusion çipi sayesinde iPhone 7, ilk iPhone’un işlemcisinden 120 kat daha fazla, hızlı olacak.

iPhone-7-islemci

– Pil tarafında ise şimdiye kadar ki en uzun pil ömrüne sahip iPhone olacak. Örnek vermek gerekirse, iPhone 6S Plus’a oranla ortalama olarak 1 saat daha fazla pil ömrüne sahip olacak.

– Telefonun arka kısmında 2 kamera yer alacak.

– iPhone Home tuşu ise yeniden tasarlanarak eskisinden farklı bir görünüm sunmakta. Ayrıca yeni Home tuşu, baskıya duyarlı ve kullanıcıya geri bildirimde bulunabilmekte.

iPhone-7-yeni-renkler

iPhone 7, yeni renk seçenekleri ile gelecek. Bu renkler ise: Jet Black ve sadece Black renkleri olacak.

– iPhone 7 suya ve toza karşı dayanıklı bir yapıya sahip.

iPhone-7-hafiza

– iPhone 7; 32 – 128 ve 256 GB seçenekleri ile piyasaya çıkacak.

– Kamera kısmında optik stabilize özelliği sayesinde titreşim engelleme, %50 oranina varan daha fazla ışık alan bir lens, %30 daha verimli ve %60 daha hızlı olan sensör bulunacak. Dört renkli flash, resim kalitesini arttıran 25 milisaniye de çeken akıllı görsel işleme yazılımı bulunacak.

iPhone-7-kamera

– Ön kamera da ise otomatik titreşim düzeltme özelliğine sahip çözünürlüğü 7MP olan HD bir kamera yer alacak.
– Arka kamera 12MP ve 6 elementli lense sahip olacak.

iPhone 7 Fiyatı

iPhone 7’nin satış fiyatı da belli oldu. İlk olarak ABD de satılacak akıllı telefonun fiyatı ise 649 dolar olarak belirlenmiş. Ülkemizde ise 3500 TL dolaylarında beklemekteyiz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]