Ana sayfa Teknoloji iPhone X, “Home” Tuşu Nasıl Eklenir?

iPhone X, “Home” Tuşu Nasıl Eklenir?

0
PAYLAŞ
iPhone X özellikleri ile göz doldurduğu kadar fiyatıyla da göz dolduran, Apple‘ın şuan için en gözde telefonu. Ancak Apple‘ın diğer telefonlarına göre iPhone X‘de bir şey eksik. O da tabi ki “home” tuşu. Ekran-kasa orantısı mükemmel olan ve kullanıcı odaklı bir telefon olarak geliştirilen iPhone X‘de home tuşu bulunmuyor. Apple, home tuşu yerine minik jestler ile bu tuşun görevini yerine getirebileceğimizi göstermişti.

Tabi alışkanlıklardan vazgeçmek oldukça zor bir durum olduğu için, iPhone X daha yeni satışa çıkmış olsa da kullanıcılar tarafından home tuşu özleniyor izlenimini alabiliyoruz. Home tuşunu geri getirmenin bir yöntemi yok mu diye soracak olursanız da, bunun cevabını kısmen olarak verebiliriz.

Home Tuşunu Nasıl Geri Getirebiliriz?

Wall Street Journel da teknoloji yazarı olan görev yapan Joanna Stern, bir uygulama keşfetti. Bu uygulama sayesinde home tuşu kısmen olarak tekrar telefona getirilebiliyor.

Bu uygulama sayesinde diğer iPhone modelleri ile “home” tuşunu aynı işlev ile yerine getirebiliyorsunuz fakat her uygulamanın olduğu gibi bu uygulamanın da dezavantajları mevcut. Uygulama üzerinde, home tuşunu sanal olarak geri getirdiğimiz için uygulama devamlı olarak arka planda çalışıyor ve bu da telefonunuzda belli bir alan tutması anlamına geliyor. Bu uygulamanın başka dezavantajları ise, iPhone X‘in tam ekran özelliğini ortadan kaldırması ve doğal olarakt tabi parmak izi okumaması.

İşte “Home” tuşunun nasıl geri getirileceği:

[Toplam:1    Ortalama:5/5]