Ana sayfa İnternet Kiwi Uygulaması Nedir?

Kiwi Uygulaması Nedir?

0
PAYLAŞ

İki gündür Facebook’ta Kiwi fırtınası esiyor. Ancak kullanıcılara gelen uygulama istekleri rahatsız ediyor. Kiwi nedir? Neden arkadaşlarınıza istek gönderir?

Facebook kullanıcıları, geçtiğimiz günlerde Kiwi isimli uygulamanın kurbanı oldu. Kiwi uygulamasını yükleyen ve Facebook hesabı ile giriş yapanlar; erişim izni vermeden tüm arkadaş listesine Kiwi davetiyesi göndermesinden dolayı mağdur olmuştu. Sosyal medyayı sallayan Kiwi olayı herkes tarafından merak ediliyor.

Herkesin merak ettiği Kiwi aslında Ask.me‘ye benzeyen bir soru sorma platformu. Kiwi uygulamasına kayıt olduktan sonra bir profil oluşturuyor, insanların size soru sormasını bekliyor ya da ne düşündüğünüzü yazıp paylaşabiliyorsunuz. Keşfet bölümünün de yer aldığı uygulamada tıpkı Facebook’ta olduğu gibi “beğen” butonu da bulunuyor.  Ancak zararsız görünen Kiwi uygulaması, Facebook üzerinden izinsiz davetiye göndermesiyle bir tehdit olarak algılandı.

kiwi-yerlitek-1

Ancak Kiwi‘den gelen isteği kabul edip Facebook profiliniz ile giriş yaptığınızda sizin tüm listenizi uygulamaya davet ettiği için her gün o kadar istek gelmiş oluyor. Eğer uygulamayı severek kullanıyorsanız ve davetlerin gitmesi sizin için sorun değilse herhangi bir sıkıntı olacağını zannetmeyiz.

Eğer kullanıp uygulamayı sevdiyseniz uygulamanın iOS ve Android programı da mevcut.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]