Ana sayfa Garaj Land Rover Sedan Piyasasına Girmeye Hazırlanıyor: Road Rover

Land Rover Sedan Piyasasına Girmeye Hazırlanıyor: Road Rover

0
PAYLAŞ

Uzun yıllar sadece SUV üreten Land Rover, bu segmentte kazandığı tecrübeyle SUV denince akla ilk gelen markaydı. Ancak değişen piyasa koşulları markayı farklı arayışlara soktu. Rakip otomobil üreticilerinin de SUV pazarına birer birer adım atmasının ardından ortaya bir dedikodu atıldı.

Birkaç yıl önce dillendirilen dedikoduya göre Land Rover Sedan veya Station wagon otomobil için çalışmalara başlamıştı. Ama aradan o kadar uzun bir süre geçti ki artık dedikoduların bütün ateşi söndü. Dedikodular unutulmuşken heyecan veren bir haber geldi: Land Rover yaptığı patent başvurusuyla Road Rover ismini tescilledi. Bize göre yakında Road Rover’lar sokağın tozunu arttırmaya başlayacak.

Peki nasıl olacak Sedan Land Rover’lar? En büyük ihtimal Land Rover’ın partneri olan Jaguar ile bir iş birliği gibi gözüküyor. Yani çıkan Jaguar XV altyapı ve mimarisi üzerine yapılacak geliştirmeler bize Road Rover’ı getirecek muhtemelen. Teknik detaylarına bakıldığında dört tekerlekten çekişli altyapıya sahip olmasına kesin gözüyle bakılan Road Rover projesinin tamamen elektrikli olarak doğma ihtimali de oldukça yüksek. İngiltere merkezli yayın organı Autocar’a göre elektrikli olarak bu otomobilin yaklaşık 480 kilometre menzil olabilir.

Yine de bir patent alınmış olması kesin olarak o otomobili çıkacağı anlamını da taşımıyor. Bekleyip görmemiz gerekmekte.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]