Ana sayfa Uygulamalar Microsoft Launcher (Preview) Uygulaması

Microsoft Launcher (Preview) Uygulaması

0
PAYLAŞ

Microsoft tarafından android platformu için yayınlanan Microsoft launcher beta sürümünü inceledik ve deneyimledik. İlk olarak  “Arrow Launcher”’ adında Play Store’da yerini alan uygulama sonrasında yayıncı tarafından ismi değiştirildi.

Microsoft‘un kullanıcı odaklı olarak geliştirmiş olduğu Launcher uygulamasında yok yok diyebiliriz. Birçok özelliği bir arada barındıran Microsoft Launcher(Preview) ile başka Luncher‘a ihtiyacınız olmayacak.

Microsoft Launcher Denetim Merkezi

Microsoft denetim merkezini kişiselleştirme olanağını bize sunmakta. Denetim merkezi IOS işletim sistemindeki gibi aşağıdan yukarı doğru çektiğimizde karşımıza çıkmakta, burada iki sıra uygulama ikonu konabilmekte. Denetim merkezini kapattığımızda ise ilk sıradaki uygulama ikonları ekranın en aşağısında kalmakta. İstediğiniz uygulamayı denetim merkezinden silebilir yerine başka uygulama ekleyebilirsiniz. Denetim merkezi içinde uygulamaları klasörün içine alabilirsiniz. Denetim merkezinin üçüncü sırasında uçak modu, wifi, bluetooth, el feneri, ekran parlaklığını ayarlama barı, mobil veri yer almakta. Mobil veriyi açmak istediğiniz takdirde sizi mobil veri ayarlarına götürmekte. Son olarak denetim merkezinin ilk sırasında ortadaki (Üçüncü ikon) ikona tıkladığımızda menüyü açmamızı sağlamaktadır.

Ekran

Microsoft başlatıcısında kişiselleştirilmiş ekran deneyimini sonuna kadar kullanmakta.

Duvar kağıdını istediğimiz takdirde “Günlük Bing duvar kağıdını” kullanabilmekteyiz. Ayarlardan “Resimleri yalnızca Wi-Fi bağlantısıyla indir” seçeneği bulunmakta. Bing arama motorunun günlük duvar kağıdı otomatik olarak telefonumuza inebiliyor ve duvar kağıdı değişmekte.

Ekranda üst tarafta Bing arama motoru bulunuyor. Tabi istediğimiz takdirde değiştirebiliyoruz, QR kod ve sesli arama seçenekleri bulunmakta. Altta hava durumu ve saat widget bulunmakta ve kişiselleştirebilmektesiniz.  Ekranda uygulama ve widgetleri istediğiniz gibi yerlerini değiştirebilmektesiniz.

Ekranda üstten aşağı tarafa doğru parmağımızı kaydırdığımızda İOS işletim sistemindeki gibi arama menüsü gelmekte ve sık kullandığımız uygulamaları burada görebilmekteyiz.

Ekranı parmağımızla sağ tarafa doğru kaydırdığımızda bilgi ekranı gelmektedir. Burada arama, son etkinlikler, haberler, takvim, sık kullanılan uygulamalar bulunuyor. Bu sayfayı istediğimiz gibi kişiselleştirme imkanımız bulunmakta. Düzenle menüsünde widget ekleyebilir ve kartları düzenleyebiliriz.

Menü

Menünün üst tarafında uygulamaları ara seçeneği bulunmakta. Başlatıcının menüsünde yatay düzen ve dikey düzen seçenekleri bulunmakta, son kullanılan uygulamaları gizleyebilir ve diğer uygulamaları gizleyebiliriz. Başlatıcı menüsünde uygulamalar alfabetik sıra düzeninde.

Arrow Ayarları

Başlatıcının duvar kağıdını, launcher desteğini, ipuçları ve yardım, sistem ayarlarına burada erişebilmekteyiz. Hesaplar, özelleştirme, yardımcı sayfa, hareketler, arama , genel ayarlar, yedekleme ve geri yükleme , arrow hakkında seçeneklerini burada görebilmekteyiz.

Son Olarak

Microsoft bilgisayar ve telefon üzerinde bir köprü kurma hedefinde. Telefonumuzda “Office” uygulamalarında yaptığımız çalışmaları masaüstünde devam et seçeneğine tıklattığımızda entegre ettiğimiz bilgisayarımızda çalışmamıza devam edebiliriz.

Başlatıcıda çift dokunarak ekranı kilitleme seçeneği bulunmakta.

Deneyimler

Beta sürecinde olmasına rağmen stabilitesi çok iyi diyebiliriz. Kasma ve donma yok. Telefonu yormayan bir başlatıcı tabi telefona göre bu durum değişkenlik göstermekte.  Bunun yanında bilgisayar ile köprü kurması hedefleri arasında bu durum günlük hayatta çok yarar ve kolaylık sağlamakta. Microsoft başlatıcıda bize kişiselleştirme olanağını fazlasıyla sunmakta.

İlerleyen günlerde Microsoft Launcher’da ne gibi değişiklikler yapacak göreceğiz.

Sizin yorumlarınız neler yorumlarınızı sayfanın altında bizimle paylaşabilirsiniz.

Microsoft Launcher (Preview) Nasıl İndirilir?

Aşağıdaki linke tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz:

Microsoft Launcer (Preview) Play Store

[Toplam:4    Ortalama:4/5]