Ana sayfa İnternet Bilgi Mining Nedir? Ethereum Madenciliği

Mining Nedir? Ethereum Madenciliği

0
PAYLAŞ

Sanal para birimi olan Bitcoin yakın zamanda oldukça popüler bir hale geldi. Piyasada ki stok ekran kartlarını sömüren Bitcoin madencileri, ekran kartı fiyatlarının uçuşuna sebep oldu.

İnsanların yatırım yaparak girdikleri bu işte kimileri aşırı derece abartılı biçimde kendini bu işe adıyor. Ekran kartının gücünü kullanarak üretilen sanal para birimleri günümüzde oldukça önem kazandı.

Bitcoin Nasıl Kazılır?

Genellikle AMD ekran kartları ile yapılan bu işlem kartınız bütün gücünü kullanarak Ethereum kasıyor. Kasılan ethereumlar Bitcoine çevrilerek satılıyor. Oldukça güç tüketen bu sistem ay sonu elektrik faturasına fazlasıyla etki ediyor.

Herkes Yapabilir mi?

Ekran kartınız çok güçlü değilse bu işi size tavsiye etmeyiz çünkü düzgün bir gelir elde edemezsiniz. Eğer ekran kartınız oldukça güçlüyse ve bilgisayarınızı 24 saat açık bırakabilirseniz bu işi yapabilirsiniz. Bu işi yapmak için 100 bin lirayı aşkın bütçe ayıranlar bile var.

Bilmeniz Gerekenler

Arkada ethereum kazılsın ben oyunumu oynayayım diyecek olanlara ise şunu söyleyelim; Ekran kartınızı tam güç kullanacağı için bundan sonra oyun oynamayı unutun. Şunu da unutmayın ki kasacağınız para birimi her geçen gün daha da zor bir hale gelecek.

Stoklar Tükendi!

Çoğu kişinin bu işe yönelmesiyle beraber piyasadaki ekran kartı stoklarının bittiğini görüyoruz. Stok geldiklerinde ise karaborsa fiyatından satılacağından şüphe duymuyoruz. Şuan da stok gelen mağazalarda ise fiyatın yaklaşık 2 katına yükseldiğini görüyoruz.

Örnek Mining Sistemi:

[Toplam:1    Ortalama:5/5]