Ana sayfa Garaj Opel Grandland X Türkiye Satış Tarihi ve Fiyatı

Opel Grandland X Türkiye Satış Tarihi ve Fiyatı

0
PAYLAŞ

Opel’in General Motors tarafından Peugeot’a satıldıktan sonra nasıl bir yol izleyeceği merak konusuydu. İlk adım olarak yeni İnsignia’nın ardından X ailesi büyütüldü. Mokka X’den sonra Crossland X piyasaya sürüldü. Opel bu sayede oyuncu olmadığı segmentlere yeni araçlarla giriş yapıldı. İşte bu planın son hamlesi olarak Mokka X ve Crossland X’e abi geldi: Grandland X

PSA grubuna satışın ardından doğan Peugeot ve Opel ortaklığının yeni meyvesi Grandland X, 3008’in mimarisi üzerine geliştirildi.

Yeni Opel Grandland X boyutları göz önüne alındığında sınıfında iyi bir yere sahip olacak bir araç. 4477 mm uzunluğa, 1844 mm genişliğe ve 1636 mm yüksekliğinde olan aracın aks aralığı 2675 mm. Dingil mesafesini baz alırsak yeni rakipleri Peugeot 3008 ile aynı, Hyundai Tucson ile aralarında 5 mm fark var (grandland x daha uzun), Tiguan ile kıyaslamalarında ise 6 mm fark var (tiguan daha uzun). Bu sınıftaki yeni oyunculardan Ateca ile ele alacak olursak Grandland X 37 mm daha uzun aks aralığına sahip. Yani bu araç sınıfının ne altında ne de üstünde. Tam da olması gereken boyutlarda. Aracın bagaj kapasitesi 514 litre. Katlanabilen koltuklarla hacim 1652 litreye kadar çıkabiliyor.

Araçta satışa çıkacağı ilk aşamada biri benzinli ve diğeri dizel olmak üzere 2 motor seçeneği bulunacak. Gelecekte Plug in Hibrit versiyonu da pazara sunulacak bu versiyon dört çeker seçeneğini de kapsayarak hibrit deneyimini kullanıcılara sunacak.
1.2 turbo benzinli motor 130 beygir güç üretiyor. Benzinli Grandland X, 100 km’de ortalama 5.5 litre yakıt harcıyor. 120 beygirlik 1.6 dizel motora sahip Grandland X de ortalama 4.5 litrelik yakıt tüketimiyle öne çıkıyor.
Yeni Opel Grandland X modelini tasarım ve donanım açısından incelediğimizde kardeşi Crossland X ile aralarında ciddi bir fark olmadığı göze çarpıyor. Grandland X daha büyük bir Crossland X gibi görünüyor desek haksız sayılmayız. Grandland X Geniş Izgaraları ve Led far yapısı ile sportif kimliğini ilk bakışta karşıdakine aksettiriyor.
Yan profilde basitlikten kaçınılmış, net ve sert çizgilerle arka kısıma geçilmiş. Arka bölümde led stop grubu, gri renkli difüzör ve aracın yapısından dolayı rakiplerine göre daha küçük arka cam yapısı, Grandland X modelinin heyacan veren görüntüsünü daha ateşli hale getiriyor.
Opel Grandland X’e gerçekten güveniyor. Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, “Avrupa genelinde kompakt sınıfta SUV’larin payı 2010’da yüzde 7’lerden günümüzde yüzde 20’lere yükseldi. Ülkemizde de yoğun ilgi gören bu segmente yeni Grandland X ile iddialı bir giriş yapacağız. 2017’nin son iki ayında bize tahsis edilen bin adet aracımız bulunuyor, yılsonu gelmeden bu araçların tümünü satacağımızı öngörüyoruz” şeklinde konuşması da başlı başına bunun göstergesi.
Opel Grandland X Türkiye Satış Tarihi ve Fiyatı
Kasım Ayında satışa sunulacak olan Grandland X’in Avrupa satış fiyatı ise 23.700 Euro’dan başlıyor. Ülkemizde ise Liste fiyatlarının 110.000 Türk Lirası’ndan başlamasını bekliyoruz.
[Toplam:8    Ortalama:3.8/5]