Ana sayfa Teknoloji Parmak İzi Özelliğine Sahip Mouse: Cherry MC 4900

Parmak İzi Özelliğine Sahip Mouse: Cherry MC 4900

0
PAYLAŞ

Parmak izi sensörleri, farklı cihazlarda olmak üzere gündelik hayatımızda birçok kez karşımıza çıkıyor. Klavye ve mouselara da artık parmak izi özelliği gelmeye başladı. Klavye ve farelere gelen parmak izi sensörleri ile bilgisayarınız artık parmak izine sahip olacak. Bilgisayar değiştirmek isteyenler ve bilgisayarında parmak izi sensörü olsun isteyenler için bu fare biçilmiş kaftan diyebiliriz. Windows 10‘un kendi özelliği olan biyometrik doğrulama desteği de size bu konuda büyük ölçüde yardımcı oluyor. Böylelikle kolaylıkla parmak izi okuyucusuna sahip cihazlarınızı bilgisayarınızda kullanabileceksiniz.

Parmak izi özelliğine sahip faremizin adı markası ve modeli ise Cherry MC 4900. Farenin üst kısmında parmak izi okuyucusu bulunduğunu belirtelim.Crossmatch TouchChip TCS2 yongasının tam üzerinde bulunan okuyucunun ise oldukça hızlı olduğunu belirtmemiz mümkün.

Parmak İzi Sensörü Sayesinde Güvendesiniz

Böyle bir fareyi kullanmanın en büyük avantajı ise kalabalık yerlerde özellikle de iş ortamlarında bir bilgisayarı birden fazla kişi kullanabiliyor, bu sebepten dolayı fare üzerinde yer alan bu parmak izi okuyucusu sayesinde, bilgisayarda kişisel bilgilerinizi daha iyi koruyabiliyorsunuz. Güvenlik açısından bakarsak parmak izi özelliğine sahip mouse, klavye gibi cihazlar ileride sıklıkla karşımıza çıkabilir.

Cherry MC 4900 Fiyatı ve Özellikleri

Mouse, 1375 DPI optik sensöre sahip olarak karşımıza çıkıyor. İki elle de kullanılabiliyor. Yani sağlak ya da solak olmanız farketmiyor. Sol ve sağ el için de uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Cherry MC 4900‘un fiyatı ise 130 dolar.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]