Ana sayfa Sosyal Medya PewDiePie Çok Kızdı

PewDiePie Çok Kızdı

0
PAYLAŞ

Son 1 haftadır oyun ve girişim dünyasında adı sık sık geçen İsveçli Youtuber PewDiePie sonunda sessizliğini bozdu.

Çoğunlukla Let’s Play videoları ile 2013 yılından beri yayın yapan ve YouTube En Çok Abone Sahibi Kanal özelliğinde olması onu bu kadar ünlü yaptı. Tam şuan da 37.764.249 abone sahibi olması onu bir milyoner yapmaya yetti.

Gündem de adı geçen haberse 2014 yılında 7 Milyon Dolar kazandığı yönündeydi. Bu haberin hemen hemen her yere yayılmasından sonra ünlü Youtuber gene kendi kanalında gelen eleştirilere bir nebze cevap vermiş.

Türkçe açıklamada şu şekilde:

“Sadece eğlenceli videolar yapmak istiyorum. Tabi yanlış anlamayın, paradan nefret ediyor değilim. Benim için önemli değilmiş gibi rol yapmayacağım çünkü para herkes için önemli. Youtube videoları yapmaya başladığımda koleje gidiyordum, öğrenciydim ve oynanış görüntülerini kaydedeceğim düzgün bir bilgisayarım bile yoktu. Şanslıydım çünkü kendi yaptığım çizimleri (artwork) internet üzerinden satabildim ve bu şekilde başladım.” diyen PewDiePie, daha sonra koleji bıraktığını ve HotDog standı dahil farklı işlerde çalıştığını sözlerine eklemiş.
      Olayı “Aaa şuna bakın hotdog bile satmış ama şimdi para içinde yüzüyor” kıvamına getirmek istemediğini belirten PewDiePie, o zamanlarda mutlu olabildiği kadar mutlu yaşadığını ve sevmeyenler için alternatiflerin olduğunu “Eğer başkasının videolarının eğlenceli olduğunu düşünüyorsanız, gidip o videoyu tekrar tekrar izleyin. Çünkü kazancımızı bu şekilde sağlıyoruz.” sözleri ile sitem etmekte.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]