Ana sayfa İnternet Bilgi Piyasadaki İlk Tam Biyonik Bacak

Piyasadaki İlk Tam Biyonik Bacak

0
PAYLAŞ

Konumuz 2 yıl önce satışa yasal olarak çıkan SYMBIONIC LEG . Özellikle elektronik aksamı olmayan protez kullanıcıları için devrim niteliğinde bir olaydı. Irak’ta görev yapan bir askerin mayına basması sonucu kopan bacağını gözleri yaşlı bir şekilde anlatması bende derin bir etki bırakmıştı ve bende araştırmaya başladım. SYMBIONIC LEG 3 Össur markasının ürünü ve şuan için 3 modelleri var her modelin kendine has özellikleri var bunlar: POWER KNEE ve RHEO KNEE 3 yanlarında ki sayılar Ar-Ge durumlarını temsil etmekte. Şirket tarafından yapılan en kısa tanım.

“Össur tarafından sunulan en gelişmiş Biyonik Teknolojiye sahip olan SYMBIONIC LEG, bir mikro işlemcili dizi ve motorlu bir mikro işlemcili bileği proaktif bilek hareketleri ile bir araya getiren ilk entegre protezdir.”

SYMBIONIC-LEG-3_a

Kendi anakartının içinde çalışan yazılım aslında basit temeller üzerine kurulu bir yapay zeka. Beyinden gelen sinyallerle senkronize bir şekilde çalışarak kontrolü size vermekte. En basit tabirle aniden durup ayağınızı kaldırmak istediğinizde zorlanmadan bunu yapabilmektesiniz. Kullanıcılardan %64’ü sendelemede azalma ve %57’si düşmede azalma olduğunu bildirmiş. Her şey bu ufak yapay zeka sayesinde… fasfasf

 

Ar-ge kullanıcılarından birisi protez için şöyle anlatmış “SYMBIONIC LEG bana güvenli bir ayak başparmağı boşluğu sağlıyor, Bu nedenle sendeleme veya düşme korkum yok.”

Ve şimdi de teknik özelliklerinden bahsedelim:

Asgari kurulum yüksekliği: 40,5cm

Pil ömrü: 16-24 saat

SMBL XYY0 mikro işlemcili, motorlu mikro işlemcili ayaklı bilek, topuk kama kiti ve şarj aletli entegre bir pil içerir

5 cm kadar topuk yüksekliği ayarlayabilme

125 Kg en az taşıyabildiği ağırlık

Destek olarak çift karbon yaylar

Ve en önemli noktası bu proteze ülkemizde de ulaşılabilmektedir. Eğer ilginizi çektiyse ossur.com.tr adresinden ilgili kişilere ulaşabilirsiniz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]