Ana sayfa Oyun Pokemon GO’nun Yapımcıları Harry Potter AR Oyunu için Kolları Sıvadı

Pokemon GO’nun Yapımcıları Harry Potter AR Oyunu için Kolları Sıvadı

0
PAYLAŞ

Bir zamanlar oldukça popüler olan Pokémon Go’un yapımcıları bugün Harry Potter için Sanal Gerçeklik (AR) oyunu yapıyorlar. Tech Crunch‘ın haberine göre: Harry Potter: Wizards Unite, gelecek yıl piyasaya sürülecek bir AR mobil uygulaması ve Warner Bros. Interactive ile Portkey Games adında yeni WB markası tarafından birlikte geliştirildi.

Niantic’in geliştirdiği bir Harry Potter AR oyununun söylentileri geçen sene dönmüş ancak netlik kazanamamıştı. Ancak bugün alınan haberlerce doğrulandı sayılır. Birçok kişinin öngördüğü başlangıçta Pokémon Go takliti AR oyunlarının sayısının artacağıydı. Şimdi bu öngörü nihayet gerçek oluyor gibi görünüyor.

Raporda, Harry Potter: Wizards Unite’inNiantic’in insanların güçlenmelerini, yerlerini, savunmalarını ve çevrelerini keşfedip gerçek dünyayı ile dijitalin karıştırılmasını sağlayan kült klasik oyun Ingress’den etkilendiği yazıyor. Harry Potter’ın Muggle dünyasıyla karıştırdığı büyülü unsurlar zaten kitaplarda ve filmlerde büyük bir tema. Dolayısıyla bunun AR formunda tekrar görülebilmesini bekleyebiliriz.

Maguss adı verilen benzeri AR temelli bir büyü oyunu zaten yapılmış ve şu anda beta aşamasında. (Harry Potter unsurlarını oyuna açık şekilde dahil etmek için herhangi bir hak sahibi olmadıklarından bu oyun farklı hikayeyi anlatıyor.) Maguss’ta , baskınlarda ve sihirli yaratıklarla savaşabilirsiniz. Ayrıca, iOS ve Android’de kullanılabilen mobil uygulamayla birlikte kullanmak üzere bir Maguss çubuğu satın almayı seçebilirsiniz.

“Şirket ile Pokemon GO Oyuncularının arası biraz soğuk”

Niantic, milyonlarca kişinin oynamaya başladığı sevilen bir seriye oyunlar hazırlarken ölçeklendirme sorunları yaşadı. Şirket, oyuncuları şikayet ettikten ve bazı ilk kullanıcıların oyunu bırakmasından aylar sonra güncellemeler ve hata düzeltmeleri yayınladığı için Pokémon Go oyuncu tabanıyla pek yakınlık kuramadı.

Niantic geçmişte pek çok teknik hatadan ötürü özür diledi ve oyun kalitesini iyileştirmeye devam etmeye çalıştı. Niantic CEO’su John Hanke bu konyula ilgili şunları söyledi: “Önceki oyun Ingress ile, oyuncularla çok iletişim kuruyorduk ve çok açık davrandık ama başta partnerlerimiz ile yeni bir süreç olduğumuzdan Pokémon Go’un başında iletişim ve açıklık sahibi olmadık.” Hanke sözlerini “Bence zamanla çok daha açık hale geldi” şeklinde noktaladı.

Aksiliklere ve tüm diğer etkenlere rağmen, Pokémon Go sevildi ve hala 65 milyon aylık kullanıcıya sahip. (Niantic Haziran ayı verilerine göre). Bu sefer, Harry Potter gibi büyük bir hayran kitlesine sahip film ve kitabın oyunu Warner Bros. işbirliği ile herhangi bir ek altyapı sorununa rastlamayabilir.

Sizin Harry Potter AR oyunu için düşünceleriniz neler? Oyunu indirip sokaklarda Harry gibi sihirli süpürgenize atlayıp Quidditch oynar mısınız?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]