Ana sayfa Sağlık Saç Sorunları

Saç Sorunları

0
PAYLAŞ

Saç sorunu yaşayanların çoğunda en kalıcı yöntem olarak bilinen saç ekimi operasyonları hakkında çoğu kişi yeterli bilgilere sahip değildir. Ameliyat ya da operasyon öncesi ve sonrası hakkında dikkat edilmesi gereken maddeleri bilmediğiniz ya da uygulamadığınız takdirde alacağınız sonuçlar sizi hüsrana uğratabilir. Kulağa ne kadar basit bir operasyon gibi gelse de muhakkak ki her ameliyatın kendine göre zorlukları vardır. Bu zorlukları uzmanların önerilere kulak asarak kendimiz arasından kolaylaştırabiliriz.

Saç ekimi merkezleri operasyon düşünüyorsanız eğer yapmanız gereken ilk şey, detaylı araştırmalar olacaktır. Araştırmalarınıza öncelikle hangi uzmana güvenebileceğiniz konusundan başlayabilirsiniz. Her saç ekimi operasyonunu her estetik ya da plastik cerrahi uzmanı tarafından başarılı bir şekilde yapılamaz. Sıkça karşılaşılan sorunlardan ilki burada başlar. Bu yüzden güvenebileceğiniz bir uzman bulmak sizi hem psikolojik açıdan rahatlatır hem de alacağınız sonuçtan çok daha memnun kalırsınız. Uzman bulunduktan sonra operasyondan sonra nasıl bir görünüme kavuşmak istediğinizi, ameliyat sırasında hangi tekniğin kullanılmasının daha uygun olduğunu, ameliyat olmadan önce operasyona sağlık açısından hazır olup olunmadığı gibi konularda onunla konuşabilir fikir alabilirsiniz. Böylece aklınızdaki bir çok soru işareti ortadan kalkar ve saç ekimi operasyonuna daha sıcak bakabilirsiniz.

Bunları konuşup, operasyon aklınıza yattığında yapacağınız diğer şey ameliyat öncesi ve sonrası doktorunuzun tavsiyelerine mutlaka uymak olmalıdır. Bu tavsiyeler saçlarınız açısından çok önemlidir. Diğer sorunlar ise, genelde saç ekimi ameliyatlarından sonra bazı hastalar arayla karşılaştıklarını söylerler. Bu, kullan?lan teknikle alakalı olduğundan ameliyat sonrası yaşanması normal durumlar arasında sayılabilir. Aynı şekilde, girilen kızarıklar da normaldir ve 1 hafta içerisinde kendiliğinden kaybolacaklardır.

Saç ekimi kaç para ? Operasyonu sonrası ekilen saçlar, çok dökülme şeklinde tabir edilen bir dikilme yaşayacaktır. Bu dikilme de son derece normaldir. Dikilme sonrasındaki 3 ayda saçlar bakmaya başlayacaktır. Onu izleyen aylarda saçlarınızın bazı bölgelerinin daha seyrek olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Bu yüzden değerlendirmenin net bir şekilde yapılması için saçların uzama işleminin, bu dikilme sonrasında 8 ay beklendikten sonra yapılması daha yerinde bir karar olur.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]