Ana sayfa Teknoloji Samsung’dan Apple’ı Kızdıracak Reklam

Samsung’dan Apple’ı Kızdıracak Reklam

0
PAYLAŞ

SamsungApple’ın yeni ürünlerini satışa çıkardığı ilk günlerde Apple Store’ların ve mağazaların önünde sıra tutan hayranlarını alaya almayı sever. Galaxy S8 üreticisi bir süredir doğrudan Apple’a saldırmıyordu ama bir dizi reklam filmi yüzünden mahkemelerde uzun bir geçmişi olduğu da unutulmamalı. Samsung, iPhone X için tam zamanında saldırılarına geri döndü.

Yeni reklam, Samsung ve Apple arasındaki savaşı vurguluyor ve arada kalmış bir kullanıcının akıllı telefon serüvenini bize izletiyor. Reklam, Apple’ın sürekli 16GB depolama alanını kullanması sebebiyle yıllar boyu boş alan için dosyalarını silmek zorunda kalan iPhone kullanıcılarıyla eğlenerek başlıyor. Videonun devamında 2013 yılına geriye dönük olarak Galaxy Note 3ün 5.5 inç ekranı ile Apple iPhone 5S’in “küçük” 4 inçlik ekranını karşılatırılmasını görüyor ve Samsung’un kendini övüşünü izliyoruz. Bir diğer dalga konusu ise reklamdaki kahramanımız ile kız arkadaşının suya düşmesinde sonra ortaya çıkıyor. Samsung Galaxy S6 sağlam bir şekilde kullanılmaya devam ederken iPhone pirinç dolu bir kaseyi boyluyor. 2017, iPhone Dongle’ının yılıydı. IPhone Dongle aynı anda müzik dinlemek ve şarj için kullanılan gülünç bir aksesuar (Apple’ın sattığı orjinal aksesuar) ise videonun finaline doğru başka bir alaydı.

Samsung’un reklamının sonunda, iPhone bağımlılarından birinin Galaxy Note 8’e geçtiğini gösteriliyor. Genel tema, insanların birinci sınıf saç kesimleriyle yeni iPhone X için sıraya girebilir ama Samsung’un donanım açısından Apple’ın her zaman bir adım önde olacağı ve Android hayranlarının bunu tüm dünyadaki herhangi bir web sitesinde herhangi bir yorum bölümünde belirtmeye gerek bile olmadığıydı. Samsung genelde bu tarz saldırı videolarında teknik özellik karşılaştırmalarını kullanmakta. Apple ise genelde iPhone ürünlerinin kullanıcılarına sunduğu ayrıcalık hissini ön plana çıkarır.

Samsung vs Apple rekabetinin fanboy kavgalarının ötesine geçerek markalar düzeyinde bir savaşa dönüşmesi ilk kez yaşanmıyor. Daha önce Microsoft’un yıllar önce bir Windows Phone reklamında diğer tüm telefon üreticilerine çattığı ve Windows Phone’un piyasanın lideri olacağını söylediği reklamlarda gördük. Büyük otomobil markalarının rekabeti sonucu çıkan reklamlar da unutulmaz. Samsung’un patlayan Galaxy Note 7’si uzun süre dalga konusuydu ve şimdi Samsung bu dönemde biraz sessizdi. Şimdi Samsung’un biraz cephanesi var ve saldırıya geçti. Samsung’un en son katkısının tadını çıkarın ve sabırsızlıkla yeni rekabeti kızdıracak reklamları bekleme de kalın.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]