Ana sayfa Garaj Seat’ın yeni SUV’si Ateca

Seat’ın yeni SUV’si Ateca

İlk olarak geçtiğimiz yıl 20V20 konsept modeliyle gün yüzüne çıkarılan Seat SUV modelinin büyük bir heyecanla üretim versiyonuyla gün yüzüne çıkması bekleniyordu.

0
PAYLAŞ

İlk olarak geçtiğimiz yıl 20V20 konsept modeliyle gün yüzüne çıkarılan Seat SUV modelinin büyük bir heyecanla üretim versiyonuyla gün yüzüne çıkması bekleniyordu. 20V20’nin haberini ilk sunalardan biriydi Yerlitek.com ve işte şimdi 20V20 konsepti Ateca adıyla hayat buluyor.

carsectionhero_3c9d.resizeViewPort.noScale.firstDesktopImageReference

Adını İspanya’daki Zaragoza eyaletinin batısındaki Ateca bölgesinden alan model, trapezoid ızgara yapısı, keskin hatları ve üçgen formlu farlarıyla dinamik bir görüntüye sahip.

İç mekanda ise üç kollu direksiyon simidi ve 8 inç’lik multimedya ekranıyla entegre edilen bilgi-eğlence sistemi yeni Ateca’da sunulan özellikler arasında yer alıyor. Yatay bir şekilde konumlandırılan kokpitte kullanılan düğmeler de birbirine yakın olarak konumlandırılıyor.

2_d

Geniş ızgarası ve büyük hava girişleriyle güçlü bir SUV karakteri çizen Ateca’da markanın karakteristik tamamen LED farları kullanılıyor. Aracın arka tarafında ise keskin karakteristik çizgiler ve LED’li stoplar öne çıkıyor. 4630 mm’lik uzunluğa sahip Ateca’nın bagaj hacmi ise 510 litre olarak açıklanıyor.

Verimli Motor Seçenekleri

Seat Ateca modeli ülkemizde iki farklı dizel ve iki farklı benzinli motor seçeneğiyle satışa sunulacak. İşte motor seçenekleri;

  • 1.6 TDI 115 HP manuel
  • 2.0 TDI 190 HP 4×4 DSG
  • 1.0 TSI 115 HP
  • 1.4 EcoTSI 150 HP (manuel, otomatik ve 4X4 seçenekleriyle tercih edilebilecek)

generictwocolumn_34d.resizeViewPort.noScale

Seat Ateca’nın fiyatı ne kadar olacak?

Fiyat konuşmak için çok erken. Fakat bu konuyla ilgili Alman medyasında çıkan bir kaç haber Seat’ın diğer modellerde de olduğu gibi rekabeti kızdırmaya yönelik bir politika izleyeceğini işaret ediyor. Volkswagen Tiguan’dan hatrı sayılır derecede ucuz olması beklenen model Renault Kadjar, Kia Sportage, Hyundai Tucson gibi modeller ile yarışabilecek bir fiyat konumlandırması yapacak. 1.0 litrelik TSI motor ünitesi ile satışa sunulması beklenen model, Ateca’nın baz modelini oluşturacak gibi gözüküyor. Bu modelin Avrupa satış fiyatının 20 bin Euro’nun altında olacağı tahmin ediliyor. Bu doğrultuda bir tahmin yürütmeye çalışırsak, başlangıç seviyesi için Seat Ateca’nın fiyat listesinde 65-75 bin TL aralığında yer alabilir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]