Ana sayfa İnternet Bilgi Sessiz Durumdaki Telefon Kaybolursa Nasıl Bulunur?

Sessiz Durumdaki Telefon Kaybolursa Nasıl Bulunur?

0
PAYLAŞ

Çoğumuzun her an yanında olan telefonlarını bazen sessize almak zorunda kalmaktayız. Tabi her an yanımızda olduğu için ise unutmak kolaydır. Telefonumuz kaybolduğu zaman herkesin sık olarak kullandığı bir tekniği uygularız, telefonumuzu çaldırırız… Ama ya telefon sessizde ise? Muhtemelen bu yazıyı okuyor iseniz telefonunuz kayboldu ve sessizde. Bizde sizi bu durumdan kurtaracağız! Haydi başlayalım.

Android Cihazda Uzaktan Yer Tespiti

Google bizim yardımımıza yine koşuyor. Bu dediğimizi gerçekleştirmemiz için Android cihazımızın wifi’ye ve bir google hesabına bağlı olması gerek bu cihazımızın. Android cihazımıza bağlı Google hesabına uzaktan bir yerden bağlanalım. Android yöneticinisine girelim buradan cihazınızın o an kini konumunu bulabilir ve çaldırabilirsiniz. Ayrıca sıfırlayıp ve kilitleyip uzaktan güvenlik altına alabilirsiniz.

Ring My Droid

Eğer internete bağlı değil ise unutmadan önce android cihazınıza Ring My Droid uygulamasını indirin.İndirdiğinizde size bir anahtar kelime verecektir. Telefonunuz evin içinde ise sessizde olsa bile o önceden verilen anahtar kelimeyi sesli bir biçimde okursanız telefonunuz çalmaya başlayacaktır. Ayrıca bir başka telefondan kendi telefonunuza göndereceğiniz anahtar kelime SMS’i ile de cihazı aktif olarak çaldırabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]