Ana sayfa Teknoloji Sharp Aquos S3 sızdırıldı: iPhone X’a çok benziyor

Sharp Aquos S3 sızdırıldı: iPhone X’a çok benziyor

0
PAYLAŞ

Sharp’ın geçtiğimiz yıl çıkardığı modeli Aquos S2‘ye bir halef hazırlamasına emin gözüyle bakılıyordu, bugün Aquos S3 olduğu iddia edilen bir cihaza ait iki görüntü ortaya çıktı.

Görüntülerdeki yakışıklı oyuncuda iPhone X‘a benzer çok fazla tasarım hattı bulunuyor. Gerek Ön taraftaki ahizenin şekli gerekte arkadaki iki kameranın dikey konumlandırılmış olması bunun en büyük etkenlerinden. Ekranda da büyük benzerlikler yok değil. daha önceki bir TENAA listesiyle de orataya çıkmış 18:9 en/boy oranına ve 2160×1080 çözünürlüğe sahip bir 5.99-inç panele telefonda yer verilmiş.

S2’nin aksine , Sharp’ın bir sonraki amiral gemisi, ikili kameranın yanında arkaye monte edilmiş parmak izi algılayıcısı ile geliyor. İddiaya göre 12 MP ve 13 MP sensör kombinasyonu, selfie içinse öndeki kamera 16 MP’ye kadar yükseliyor.

Dile getirilen diğer spesifikasyonlar arasında 3,100 mAh pil, 4 GB / 6 GB RAM seçeneği, 64/128 GB dahili bellek ve orta sınıf bir Qualcomm işlemci (söylentilere göre Snapdragon 630 veya Snapdragon 660) bulunuyor. Ayrıca Android Nougat yerine kutudan Oreo sürümüyle çıkacak.

Telefonun lansmanının ne zaman olacağına ilişkin olarak, çelişkili raporlar var ancak bu aşamada, MWC‘nin en emin bahis gibi durduğunu söyleyebiliriz.

Sharp görünüşe göre Japon basınını 16 Ocak’ta yapılacak bir etkinliğe davet ediyor ancak bu tarih cihazın lansmanı için önemli ama daha önceki Sharp cihazlarında olduğu Aquos S3’de yerele özel bir cihaz olacak.

Ancak Sharp yöneticileri, geçen yılın eylül ayında, 2018’de Barselona şovunda yeni bir yelpazenin yer alacağını doğrulamıştı. Söylenilenler bu yelpazenin ilk parçasının Aquos S3 mini olacağı ve ana amiral gemisinin yanında görüleceği yönünde.

Şovda tüm yeni bültenleri göreceğiz, bu nedenle Sharp’ın yaklaşan ürün yelpazesiyle ilgili olası haberler için MWC kapsamında dört gözle beklemenizi tavsiye ederiz.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]