Ana sayfa İnternet Şifre Değiştirme Ne Kadar Önemli?

Şifre Değiştirme Ne Kadar Önemli?

0
PAYLAŞ

İnternetin yaşantımızın her alanına dahil olması ile birlikte internet üzerinde geçirdiğimiz vakti daha güvenli hale getirmek için onlarca belki hatta yüzlerce şifre oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz şifrelerin ne kadar güvenli olduğu ise tamamen bizim elimizde. Birçok kişi konu şifre olunca unutmamak adına internet yaşantısı boyunca kullandığı ve bilgilerini paylaştığı onlarca siteye aynı şifre ile kayıt oluyor. Bu durumun her ne kadar akılda tutmak için yararlı bir tarafı olsa da güvenliğiniz söz konusu olunca tek bir şifrenizin tahmin edilmesi, tüm şifrelerinizin gün yüzüne çıkması anlamına geliyor.

Tam da bu noktada şifre değiştirme işlemleriniz için size birkaç tavsiyede bulunmak istiyoruz. Örneğin gmail şifre değiştirme işlemi belli aralıklarla yapmanız gereken en önemli şifre değiştirme işlemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yoğun olarak mail trafiği içerisinde olan biriyseniz bu aralıkların arasını ne kadar kısa tutarsanız sizin açınızdan o kadar karlı olacaktır diye düşünüyoruz.

Yalnızca internetteki şifrelerimiz ile kalmaması gereken güvenlik adımlarının en önemli noktalarından birini de modem şifresi değiştirme oluşturuyoruz. İnternet sitelerinizdeki güvenliğinizden önce evinizde veya iş yerinizde kullandığınız internet ağının güvenliğini sağlamanız sizin için oldukça faydalı olacaktır. Özellikle torrent indirme gibi indirme hızına ihtiyaç duyduğunuz konularda modem şifrenizi değiştirmeniz, dışarıdan bağlanacak kişilerin internet hızınızı yavaşlatmasına da engel olacaktır.

Utorrent hızlandırma adı altında sunulan ayarlara bakarak indirme işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde halletmenizin de mümkün olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Herkese güvenli ve hızlı bir internet deneyimleri dileriz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]