Ana sayfa İnceleme Sivrisinekleri Kovan Telefon: LG K7i

Sivrisinekleri Kovan Telefon: LG K7i

0
PAYLAŞ

Her geçen gün, yeni ve değişik akıllı telefonlar piyasaya çıkıyor. Bunlardan birisi LG K7i. Bu akıllı telefonu değişik yani farklı kılan ise sivrisinekleri, ultrason dalgaları yayarak sizden uzaklaştırması. Daha önceleri termal kameralı telefonlar gibi birçok akıllı telefon ile tanışmıştık ancak sivrisinek kovanıyla ilk kez tanışıyoruz. Özellikle Güney Yarım Küre‘de çok satılması bekleniyor. Çünkü biz kışa girerken, onlar yaza giriyor. LG‘nin K7i modelinin tanıtım zamanını da ele aldığımız vakit, bir nevi Güney Yarım Küre için bu modeli yaptığı da ortaya çıkıyor.

Ultrason Işınları Sivrisinekleri Uzaklaştırabilir mi?

Tabi ultrason dalgaları, sivrisinekleri kovabilir mi? O da bir tartışırma konusu. Zira BBC, 2010 yılında yayınlamış olduğu 10 farklı araştırmayı konu alan makalesinde ultrason dalgaları için sivrisinekleri uzaklaştırma da herhangi bir faydasının olmadığını belirtmişti.

LG K7i Özellikleri

LG, sivrisinekleri uzaklaştırmak için üretmiş olduğu K7i modelinde amiral gemisi akıllı telefonlarında ki özellikleri tabi ki kullanmamış. Uygun fiyatı da zaten bunu açıklar düzeyde.

Cihaz ekran olarak 5 inç boyutunda 1280×720 piksel ile bizi karşılıyor. 1.4 Ghz ile çalışan 4 çekirdekli işlemcisi ile giriş-orta segment bir akıllı telefon olduğunu kanıtlıyor. Kamera tarafında ise arka da 8 MP, ön de 5 MP ile kullanıcıya sunuluyor. 2.500 mAh bataryaya sahip bu akıllı telefon ile 1 günü çıkartamayabilirsiniz. 2GB ram, 16GB dahili depolama ve 256GB’a kadar SD kart desteği ile de yeterli bir akıllı telefon olarak öne çıkıyor. Andorid 6.0 Marshmallow ile gelecek cihaz, güncelleme desteğinden de mahrum bırakılıyor.

LG K7i Fiyatı

LG, giriş segmentinde ki bu akıllı telefonu için fiyatta da makul davranmaya çalışmış. 121 dolar satış etiketi konan LG K7i akıllı telefonu bakalım nasıl bir satış rakamıyla karşılaşacak. İlk olarak Hindistan‘da satışa çıkacak. Türkiye‘de almak isteyenler için ise cihazın Türkiye‘de satılıp satılmayacağı meçhul. Büyük ihtimal de ülkemizde satılmayacak.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]