Ana sayfa Garaj SKODA Superb 2015

SKODA Superb 2015

SKODA Superb 2015

0
PAYLAŞ

Şimdiye kadar üretilen en iyi SKODA modeli: Superb

Çek Skoda’nın baştan aşağı yeniden geliştirdiği 3. nesil Superb podyuma çıkıyor…

6_dGeçen Sene Superb ile Arupa’daki en büyük ikinci pazarı Türkiye olan SKODA’nın 2015 model Superb ile Avrupa da en çok araba sattığı ülke Türkiye olacak gibi görünüyor.Bakalım 3.Nesil Superb bize neleri sunuyor.

1_d2014 versiyonuna göre daha dinamik ve sportif  tasarlanan Skoda Superb 2015, yine şuanki versiyonuna göre daha geniş bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor.Aks mesafesini 50 mm uzatılan Superb’in ön tamponunda ise 61 mm kısalmaya gidilmiş.Ön koltuklarda oturanlar için 39 mm daha geniş alan sunan Superb,arka bölümde oturan yolcular içinde 157 mm’lik bir bacak mesafesi sunuyor.Bagac hacminde de genişlemeye giden Skoda,625 litrelik bagaj hacmi ile göz dolduruyor.8_d

Donanım özelliklerine değinecek olursak,Skoda Superb ile ilk defa DCC (şasi kontrol sistemi) kullandı.Ayrıca sıcaklık kontrolü,elektronik klima,yağmur sensörü,ısıtmalı koltuklar,Keyss anahtarsız giriş,geri görüş kamerası,park destek sistemi,ısırmalı ön cam gibi özelliklere de yer verdi

2_d

Yeni Ön Farlar

Çek Cumhuriyeti’nin dünya çapında üne sahip kristal işçiliği, Superb’in farları ve stop lambalarına ilham olmuş. Skoda, bu sanatı Superb’e de taşıyıp, ön farlarda ve stop lambalarında muazzam güzellikte bir görünüş elde etmiş. Kristal görünümlü ön farlar, araca seçkin bir hava katıyor.Bunu yanı sıra sürücüye daha rahat bir görüş imkanı sağlıyor.

Ön farlar

4_d12_d

Stop Lambaları13_d


14_d
Son olarak Yeni Superb’in D Segmenti bir sedan olmasına rağmen bir makam otomobili gibi olduğunu söylemekte yarar var.Bunun sebeplerinin ise iç mekanda ve arkada sunulan konfor, diz mesafesi ve Skoda’nın sunacağı donanım seçenekleri gibi birçok lüx özellik olduğu şüphesiz .

İşte Skoda Superb’in Tanıtım Videosu:

Peki Skoda Superb ile ilgili düşünceleriniz neler? Bizimle paylaşın…9_d

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]