Ana sayfa Garaj Steve Jobs’ın Otomobili Açık Arttırmada Yeni Sahibini Arıyor

Steve Jobs’ın Otomobili Açık Arttırmada Yeni Sahibini Arıyor

0
PAYLAŞ

Steven Paul Jobs, Apple Computer Inc.’in kurucu ortağı ve Apple Inc.’in teknoloji dünyasını yeniden yazmış Eski CEO’su. Mükemmeliyetçiliği, biraz asabiliği, gerçekliği çarpıtma yeteneği ve dünyaya kazandırdığı Mac, IPod ve IPhone gibi devrimsel ürünleri, Steve Jobs denince akla ilk gelenlerden. Ama Steve Jobs‘ın es geçmememiz gereken bir diğer yönü ise “Araba Tutkusu”.

Güzel ve süratli birçok şeye zaafı vardı Jobs’ın. Apple kurulduktan ve büyük bir şirket olmaya başladıktan sonra lüks süper otomobiller Steve Jobs‘ın garajından eksik olmadı. Üstü açık Porsche ve BMW otomobillerle otobanda sürat yapmak ise en sevdiği hobilerinden biriydi.

Günlük Hayatta ise İki Araç Ön planda;

  • 1966 R60/2 BMW Motorsiklet
  • 2008 Model Mercedes SL 55 AMG

Steve Jobs’ın garajından 400 beygir gücündeki BMW Z8 spor otomobil önümüzdeki ay gerçekleştirilecek açık arttırmada yeni sahibini bulacak. Üretim tarihi 1 Nisan 2000 olan ve aynı yılın Ekim ayında Jobs’a teslim edilen otomobilin satış noktası New York’taki Sotheby’s açık artırması.

Son 17 yıldır sadece 1610 km kullanılan otomobil toplamda 25.000 km‘de. 2003 yılında Steve Jobs’tan Los Angeles’ta yeni sahibine satılan otomobilin 300-400 Bin $ fiyata satılması bekleniyor.

Gümüş ve siyah renk seçenekleri olan Z8’in farklı yönlerinden birisi de Orjinal BMW logolu Motorola Kapaklı telefona sahip olması. Rivayete göre Jobs bu telefondan nefret edermiş ve bu telefon, IPhone’u tasarlamasına ön ayak olmuş. Rivayet ne kadar gerçeği yansıtıyor bilinmez ama bildiğimiz şey; 300-400 Bin $’a satılması beklenen Steve Jobs‘ın otomobilin ikinci el fiyatı. 165-200 $

[Toplam:2    Ortalama:5/5]