Ana sayfa Garaj Toyota Avensis İçten Dışa Yenilendi

Toyota Avensis İçten Dışa Yenilendi

3
PAYLAŞ

Toyota’nın D segmentindeki modeli Avensis’in 3’üncü nesli, Toyota Europe bünyesinde on yıldan bu yana Proje Direktörü olarak görev yapan Türk mühendis Ahmet Karaman’ın başkanlığındaki 70 kişilik tasarım ekibiyle içten dışa yenilendi.

1.6 litrelik dizel motorun ilk kez kullanıldığı Yeni Avensis’te ön ve arka tasarımın yanı sıra iç tasarımdaki büyük değişiklikler göze çarpıyor.Kendinden emin yeni görünümü ve geniş kapsamlı yenilikçi teknoloji paketi, konforu ve emniyeti ile alışılmış modellerden sıyrılarak öne çıkan bir otomobil.

toyota-avensis-2015-exterior-tme-003-a-full_tcm-3043-400913

Üretime başlandığı 1997’den bu yana 1 milyon 711 bin 800 adedi aşan satış rakamına ulaşan Avensis’in yeni nesli İngiltere’de üretiliyor. Yeni Avensis, Sedan ve Station wagon gövde tipleriyle satışa sunuluyor. Avensis, yeni ön tasarımıyla Toyota’nın “KeenLook” ve “Under Priority”  tasarım anlayışının ikinci jenerasyonunu sergiliyor.

Dış Tasarım

İç Tasarım

Toyota markasının D segmentinde yer alan modeli Avensis, üçüncü neslinde tümüyle yenilenirken, önceki nesil Avensis’e göre boyutları arttı. YeniAvensis, üç benzinli motor ve iki dizel motor  seçeneğiyle müşterilerinin beğenisine sunulacak. Toyota Avensis’de ilk defa kullanılan 1.6 lt D-4D dizel motor, 6 ileri manuel şanzımana ve 2.0 lt’lik dizel motordan 20 kg daha hafif bir ağırlığa sahip. 1.6 lt D-4D dizel motor 112 hp güç ve 270 Nm tork üretiyor. Yakıt tüketimi ortalama 4.2 litre. Yeni Toyota Avensis’de 1.6 lt D-4D dizel motor dışında, ilk kez bir Toyota’da kullanılacak olan 143 hp gücünde 2.0 lt D-4D motor bulunuyor. Yeni Toyota Avensis, sedan ve station wagon modelleriyle satışa sunulacak.

Fiyat

  • grade thumbnail
  • Premium Plus
  • 108.900,00 TL den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]