Ana sayfa İnternet Twitter 140 Karakter Devrine Son Getirdi!

Twitter 140 Karakter Devrine Son Getirdi!

0
PAYLAŞ

Yıllardır kullanıcılarının düşüncelerini 140 karakter ile sınırlayan Twitter ekibi büyük gelişme ile bu rakamı 280 e çıkardığını duyurdu.

Sosyal medya artık insanların bir parçası olmuş durumda. Her gün hayatımızda yer alan sosyal medya, büyük vakit geçirdiğimiz platformlar arasında bulunuyor. Twitter, Facebook, Instagram sosyal medya denilince akla gelen ilk uygulamalar. Sosyal medyayı az da olsa anlayan Twitter’ında tweetlerinde karakter sınırı olduğunu bilir.

İnsanların kendilerini ifade etme biçimlerinden biride sosyal medya aracılığı ile oluyor. Facebook paylaşımlarımız, Instagram’a attığımız resimler, Twitter’a attığımız sözlerimiz bunların en başında geliyor. İnsanların kendisini anlatabilmesi için Twitter’ın koymuş olduğu 140 karakterli tweet devri artık sona erdi. Twitter’in çıkışından itibaren 140 karakter olan limiti artık 280 karaktere çıkmış durumda. İnsanlar bundan sonra limiti hemen dolmadan gönül rahatlığıyla tweet atabilecek.

Şuan da herkese açık olmayan bu sistem ileri ki zamanlar da bütün kullanıcılar için aktif olacak. Türkiye de şuan da sadece ShifDelete twitter hesabına verilen bu özellik kullanıcıların Twitter için blog tarzı platform oluşturacağı tahmin ediliyor.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]