Ana sayfa İşletim Sistemleri Windows 10 Karanlık Tema Nasıl Yapılır?

Windows 10 Karanlık Tema Nasıl Yapılır?

0
PAYLAŞ

Windows 10 ilk çıktığında şüphesiz, Windows kullanıcıları tarafından çok takdir edilmişti ve beğeni toplamıştı. Bunun belli sebepleri arasında Windows 10’da ki geçişlerin düzgün ve oldukça hoş olmasıydı. Microsoft son zamanlarda neredeyse bütün internet sitelerinin kullandığı siyah mod seçeneğini güncelleme ile gündemine almış bulunmakta.

Bu moda tabiki de Twitter’dan aşinayız fakat artık siyah tema telefonlara da eklenmiş durumda, bu siyah temayı Android kullanıcıları “Mavi Işık Filtresi” olarak ve aynı zamanda iOS kullanıcılarının da “Night Shift” olarak tanıdığını biliyoruz. Microsoft’ta bu koyu tema modasına katılmış bulunmakta ve Windows 10, karanlık tema artık kullanımda diyebiliriz. Microsoft gördüğünüz gibi artık hemen hemen her yerde işlev gören bu siyah temayı diğerleri ile aynı amaçta kullanıyor. Bu ise gece çalışan insanların sağlık sorunu yaşamaması. Aynı zamanda bir diğer artısı ise sağlık sorunun yanı sıra bu karanlık tema da güç tasarrufuna da katkıda bulunacak ve halsizlik, baş ağrısı ve uykusuzluk gibi nedenlere sebep olan mavi ışığın şiddeti azalacak. Sadece bunlar değil, aynı zamanda Windows 10’un temasından sıkılan ve temayı değiştirmek isteyenler açısından da gayet yararlı oldu diyebiliriz. Windows 10 karanlık tema ile artık bu şikayetlerinizi bir kenara atabilirsiniz.

Son olarak “Windows 10 klasik teması beni sıktı ben Windows 10 karanlık tema kullanmak istiyorum, görünüşü değiştirmek istiyorum“ derseniz aşağıda bulunan maddeler halinde ki adımları sırayla takip edebilirsiniz.

Windows 10 Karanlık Tema Nasıl Aktif Edilir?

Karanlık temayı kullanmak isteyenler, karanlık temayı aktif hale getirmek için vereceğimiz bu adımları izlemelisiniz. Başlat > Ayarlar > Kişiselleştirme > Renkler; Bu sıralamayı izledikten sonra alt kısımda bulunan “Varsayılan Uygulama Modunuzu Seçin” kısmından koyuyu işaretlemeniz yeterlidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]